« Atpakaļ uz meklēšanu
Šķirne: Kaita DS
Suga: Auzene, pļavas


plavas auzene.jpg


Pļavas auzene KAITA DS

 

Šķirnes aizsardzība LV - NAV aizsargāta

Selekcionāru tiesību pārstāvis:  Lietuvos agrariniu ir mišku mokslu centro filialas Žemdirbystes institutas, Lietuva

Pārstāvis LV: -

 

Šķirnes raksturojums
Spēcīgi cerojoša virszāle. Stiebri vidēji gari: 70 – 150 cm. Cerā daudz dzinumu ar dažādu blīvumu, gan skrajāki, gan arī ļoti blīvi ceri. Labi panes apganīšanu un nomīdīšanu.

Piemērota visiem zāļu maisījumiem – gan pļaušanai, gan ganīšanai, ātri ataug un veido pietiekami biezu un noslēgtu zelmeni.

Izturīga pret slimībām un kaitēkļiem.

Ziemcietīga zāle, iznīkst tikai zem apledojuma vai sablīvētas sniega segas.

Zelmenī saglabājas piecus līdz astoņus gadus, zāļu maisījumos biezā sējumā ilggadīga un konkurences spēja ir atkarīga no augsnes apstākļiem.

Potenciāli produktīva zāle, ja mitruma apstākļi labi, tad dod augstas zaļās masas un sausnes ražas. Labvēlīgos augšanas apstākļos pļavas auzene pēc sēšanas attīstās ātri, spēcīgi cero un jau sēšanas gadā dod lielu ražu. Tai ir labas ataugšanas spējas, kas ir viena no vērtīgākajām ganību zāles īpašībām.

Audzēšana

Izsējas norma: 20 – 25 kg/ha

Atsaucīga uz slāpekļa mēslojumu. Vislabāk aug irdenās, trūdvielām bagātās, pietiekami mitrās augsnēs, arī labi nosusinātos zāļu purvos.

Stabils zelmeņa komponents un labi aug palieņu un mēslotās zemo līdzenumu pļavās, kultivētos zāļu purvos, kur veģetācijas periodā bieži ir migla un palielināts gaisa relatīvais mitrums.

Diemžēl mūsu sēklaudzētāji šobrīd nepiedāvā šīs šķirnes sēklas!