« Atpakaļ uz meklēšanu
Šķirne: SW Magnifik C2
Suga: Kvieši, ziemas

SW MAGNIFIK

Šķirne selekcionēta Zviedrijā. Latvijā selekcionāra tiesības aizsargātas.

Viena no ziemcietīgākajām šķirnēm Baltijas izmēģinājumos.

 Selekcionēta Lantmännen SW Seed Zviedrijā.

Pateicoties izturībai pret slimībām, izcilai ziemcietībai un piemērotībai audzēšanai arī mazāk intensīvos apstākļos, Magnifik var izmantot arī bioloģiskajās saimniecībās un audzēt reģionos ar bargiem ziemošanas apstākļiem.

● Ziemcietība: pēc 2010/11. gada ziemas, kas ievērojami papostīja Baltijas ziemas kviešu sējumus, Magnifik Lietuvas valsts šķirņu salīdzinājumos bija vislabākie ziemcietības rādītāji no 40 šķirnēm.

Pēc 2013./14.gada ziemas, kad intensīvajos kviešu audzēšanas reģionos Latvijā un Lietuvā izsala ap 80% sējumu, Magnifik parādīja izcilu ziemcietību visās izmēģinājumu vietās. Lietuvā šķirnei bija otrais labākais pārziemošanas rādītājs no 49 šķirnēm. Kauņas izmēģinājumu stacijā Magnifik bija trešais labākais ziemotājs no 59 šķirnēm. Arī Latvijā – Viļānos un Vecaucē, šķirne parādīja ļoti labus pārziemošanas rezultātus.

● Ražība: Baltijas valstu izmēģinājumos Magnifik ražas parasti ir augstākas par vidējām.

● Veldres noturība: nokrišņiem bagātajā 2012.gada vasarā, kas ļoti veicināja augu veldrēšanos, Pēterlauku ziemas kviešu salīdzinājumos pie Jelgavas, Magnifik bija labāka veldres noturība kā šķirnēm Brilliant, Kranich, Kuban, Maxi, Toras, Zentos, Harnesk, Ramiro, Loyal.

● Cerošana: šķirnei raksturīga laba cerošana un attīstītu sānu dzinumu veidošana pavasarī.

● Agrīnums: izmēģinājumos Magnifik parasti ir vēlīnāko šķirņu grupā.

● Slimību izturība: laba vispārējā slimību noturība, izturīga pret Tilletia carries un daļēji izturīga pret Tilletia contraversa, ļoti izturīga pret miltrasu un pret putošo melnplauku.

● Graudu kvalitāte: A kvalitātes klase. Ļoti labs tilpumsvars, stingrs lipeklis, labas cepamīpašības.

 

Diemžēl mūsu sēklaudzētāji šobrīd nepiedāvā šīs šķirnes sēklas!