Lai uzzinātu par Latvijas un Eiropas virzītājspēkiem bioloģiskās lauksaimniecības jomā, 8. decembrī aicinām piedalīties tiešsaistē biololoģiskās lauksaimniecības konferencē “Ar jaunu spēku pretī izaugsmei”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC)
sadarbībā ar Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju (LBLA).

 

Konference būs skatāma no pulksten 10.00 tiešsaistē www.laukutikls.lv, kā arī LLKC Facebook kontā: /LLKCOzolnieki

Reģistrēties konferencei var ŠEIT
Konferences programma pieejama ŠEIT

Konferencē būs iespēja iepazīties ar vienu no šī gada Eiropas bioloģiskās balvas saņēmējiem – Dāvidu Pejicu, kurš vada vecāko bioloģisko saimniecību “Zrno eko imanje” Horvātijā, veiksmīgi izmantojot bezaršanas tehnoloģiju dārzkopībā un savu produkciju realizējot pašam piederošajā
100% bioloģiskajā kafejnīcā. Pašlaik Latvijā tiek veidots bioloģiskais reģions Gaujas Nacionālā parka teritorijā, tāpēc konferencē kā otrais ārvalstu viesis uzstāsies uzņēmuma “INTERBIO Nouvelle-Aquitaine” pārstāve Estelle Plantelai, lai pastāstītu, kā Francijā tiek attīstīti bioloģiskie apgabali. Ieskatu par bioloģiskajām pārtikas patēriņa nākotnes tendencēm sniegs “MILZU!”
uzņēmuma radītājs Enno Ence, savukārt Latvijas Dabas fonda zālāju produktu kuratore Laura Līdaka stāstīs par Ziemeļvalstu pieredzi dabisko zālāju integrēšanā ražošanā un pļavas produkta zīmolu.

Ar ieskatu, kā veicināt ienesīgu bioloģisko saimniekošanu, pieredzē graudkopības jomā dalīsies SIA “Grīnis” saimnieks Eds Noordams un augļkopībā – z/s “Pienjāņi” pārstāvis Mārtiņš Knipšis, savukārt par mūsdienu tehnoloģijām un attālinātu saimniecības vadīšanu uzstāsies SIA “IRGK Serviss” saimnieks Renārs Raguckis. Uz jautājumu, cik ienesīga ir graudkopība bioloģiskajā saimniekošanā, salīdzinot ar konvencionālo saimniekošanu, radīs atbildi LLKC Vides nodaļas augkopības konsultante Ilze Andersone. Savukārt par koprades lomu zināšanu radīšanā un
saimniecību attīstībā uzstāsies Vides nodaļas vadītāja Zane Rubika un KS “Jurgensburg Agro” valdes priekšsēdētājs Ringolds Grāpis.

Konferences izskaņā pēc AREI piesaistītā eksperta Andra Lismaņa prezentācijas par bioloģiskās lauksaimniecības situācijas analīzi noritēs diskusijā starp Zemkopības ministrijas, LLKC un LBLA pārstāvjiem par to, vai nākamajā Kopējās lauksaimniecības politikas plānošanas periodā ir paredzēti pietiekami pasākumi un atbalsts bioloģiskās lauksaimniecības nozaru attīstībai.

Plašāka informācija – Lāsma Ozola, LLKC Vides nodaļas projektu vadītāja, e-pasts: lasma.ozola@llkc.lv.

Decembris 8 @ 10:00
10:00 — 11:00 (1h)

tiešsaistē www.laukutikls.lv kā arī LLKC Facebook kontā LLKCOzolnieki