Eiropas bioloģisko sēklu datu bāze Router

Eiropas bioloģisko sēklu datu bāze tika izstrādāta un atvērta 2021.gada martā ES projekta LIVESEED ietvaros. Tās mērķis ir ES dalībvalstīm un sēklu piegādātājiem radīt plašāku informāciju par pieejamo bioloģisko sēklu piedāvājumu un palielināt bioloģisko sēklu piedāvājumu ES dalībvalstīs un Šveicē.

Router Eiropas bioloģisko sēklu datu bāzi iespējams atvērt šeit

 

 

Datubāze ļauj sēklu piegādātājiem pārvaldīt piegādes visās ES dalībvalstīs un Šveicē no viena konta. Reģistrētie sēklu piegādātāji var augšupielādēt informāciju par savu pieejamo bioloģisko sēklu piegādi un norādīt valstis, uz kurām var piegādāt individuālos piedāvājumus.

Kad sēklu piegādātājs pieprasa piedāvājuma iekļaušanu valsts datubāzē, kompetentā iestāde saņem paziņojumu, lai pārbaudītu sēklu piegādātāja sniegto informāciju. Pēc tam kompetentā iestāde var pievienot piedāvājumu savai valsts datubāzei. Sēklu piegādātājiem arī turpmāk būs iespēja ziņot par savu sēklu piegādi tieši valsts datu bāzes administratoram un tādējādi izteikt piedāvājumus.

Eiropas datubāzes izmantošana nav obligāta, to sēklu piegādātāji var brīvi izmantot informējot par savu pieejamo bioloģisko sēklu piegādi. Šai datubāzei ir tikai informatīvs raksturs un tiesības lūgt izsniegt individuālas atļaujas konvencionālās sēklas izmantošanai bioloģiskajā lauksaimniecībā ir tikai pamatojoties uz informāciju nacionālajās sēklu datubāzēs.

Datu bāzes funkcijas:

Sēklu piegādātāji var pārvaldīt savus bioloģisko sēklu piedāvājumus ES dalībvalstīm vai Šveicei.

Dalībvalstu un Šveices atbildīgās iestādes var pieteikties, izmantojot lietotāja vārdu, kuru nosūtījis Eiropas maršrutētāju datu bāzes administrators. Jūs varat apskatīt, pieņemt vai noraidīt jūsu valstij atbilstošus piedāvājumus un eksportēt tos uz savu nacionālo datu bāzi.

Vietnes apmeklētāji, kas meklē bioloģiskās sēklas, var meklēt pieejamos kultūraugus un piegādātājus dažādās valstīs.

 

Plašāka informācija atrodama šeit:

Ceļvedis pakalpojumu sniedzējiem 

Norādījumi iestādēm 

Apmācība pakalpojumu sniedzējiem 

Apmācība iestādēm

Apmācība apmeklētājiem

Saites uz ES dalībvalstu un Šveices bioloģisko sēklu nacionālajām sēklu datubāzēm:

AT, BE, BG, HR, CZ, DK, EE, FI, FR, DE GR, HU, IE, IT, LV, LT, LU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SI, ES, SE , CH, UK-GB, UK-NI

Saites uz ES komisijas noteikumiem un vadlīnijām par bioloģisko lauksaimniecību: Informācija par bioloģisko lauksaimniecību

Video angļu valodā par Eiropas bioloģisko sēklu datu bāz – Router, jeb RDB  https://www.youtube.com/watch?v=HPiwR7APXKI