Latvijas Sēklaudzētāju asociācijas Selekcionāru pārstāvju sekcija

LSA Selekcionāru pārstāvju sekcijā ir selekcionāru un selekcionāru tiesību īpašnieku pārstāvji, kas izskata ar šķirņu aizsardzību un selekcionāru tiesībām saistītus jautājumus, t.sk., sagatavo ierosinājumus likumprojektiem, veido lauksaimnieku izglītošanas kampaņas. 

Selekcionāru pārstāvju sekcijas biedri var pilnvarot LSA pārstāvēt to aizsargātās šķirnes saimniecībās pašaudzētās sēklu segmentā Latvijā. 

Pēc Selekcionāru pārstāvju sekcijas ierosinājuma LSA ir izveidota “Informācijas Pieprasījuma” sistēma, kas nodrošina ikgadēju lauksaimnieku informēšanu par selekcionāru un to pārstāvju vēlmi īstenot to tiesības gūt informāciju un atlīdzību par aizsargāto šķirņu izmantošanu saimniecībās. 

Selekcionāru pārstāvju sekcijas pārstāvjiem, kuri ir  noslēguši Pilnvarojuma līgumu ar LSA, kā arī piedalījušies Informācijas pieprasījuma online sistēmas finansēšanā vai pievienojušies sistēmai, veicot vienreizēju iestāšanās maksu,  ir tiesības piedalīties lēmumu pieņemšanā par ikgadējām Informācijas sistēmas uzturēšanas  un pilnveidošanas  kārtību un izmaksām. Šīs izmaksas tiek iekļautas LSA ikgadējā budžeta plānā, ko apstiprina LSA kopsapulce. 

Selekcionāru pārstāvju sekcijas vadītājs

Sūti savu CV!

Selekcionāru pārstāvju sekcijas dalībnieki

PārstāvisUzņēmums
Sanita Zute, Solvita SurvilloAPP Agroresursu un ekonomikas institūts
Lāsma JefimovaSIA Aloja Agro
Aiga AuziņaSIA Baltic Agro
Aija BartuševicaSIA Cers
Veronika MūrnieceSIA Elagro Trade
Dzintars JaksSIA Läntmannen Seed
Iveta GūtmaneSIA Latvijas Šķirnes sēklas
Dace KazlauskaSIA Linas Agro
Zanda MiltiņaSIA Scandagra Latvija
Aigars LeitisSyngenta Polska
Dzintra BrokāneVAKS kooperatīvā sabiedrība
Ērika FreimaneRapool Ring
Erki Oidermaa Erki Oidermaa 
Anda Rūtenberga-ĀvaSIA AmeLat Group
Sarmīte RancāneLBTU Zemkopības institūts