Informācija lauksaimniekiem

Apbalvoti 2023.gada SELEKCIONĀRU BALVU ieguvēji

2.decembrī LSA semināra Aktualitātes sēklu ražošanā un kooperatīvu loma sēklu apritē laikā pirmo reizi tika pasniegtas Selekcionāru balvas.

Informācijas pieprasījums 2023

Augu šķirņu selekcionāru vārdā atgādinām, ka, saskaņā…

26.aprīlī Pasaules intelektuālā īpašuma diena

🌏26.aprīlī Pasaules intelektuālā īpašuma dienā Latvijas…

Apbalvoti 2022.gada SELEKCIONĀRU BALVU ieguvēji

2.decembrī LSA semināra Aktualitātes sēklu ražošanā un kooperatīvu loma sēklu apritē laikā pirmo reizi tika pasniegtas Selekcionāru balvas.

Aizpildi Informācijas pieprasījumu 2022

Lauksaimniek! Ja esi saņēmis LSA aicinājumu aipildīt Informācijas pieprasījumu - esi atbildīgs - sniedz informāciju par sējai izmantoto pavairojamo materiālu!

Aktualitātes selekcionāru tiesību aizsardzības jomā

Atskats uz 26.aprīļa sanāksmi ar lauksaimnieku sabiedriskjām organizācijām un Zemkopības ministriju par sadarbību selekcionāru tiesību aizsardzības jomā

Inovācijas šķirņu selekcijā- pasaules nākotnes pārtikas apgādes risinājums

Selekcionāri un zinātnieki ir paveikuši apbrīnojamu darbu jaunu šķirņu radīšanā. Jaunu, slimību, kaitēkļu un pret klimata pārmaiņām izturīgu šķirņu selekcija, nemaz nerunājot par gēnu inženieriju un kvalitātes rādītāju uzlabošanu, nosaka pat 70 % no ražības pieauguma. Intelektuālā īpašuma aizsardzība stimulē šķirņu selekcionārus un sēklu kompānijas turpināt darbu un ieguldīt daļu atlīdzības jaunu šķirņu veidošanā.

Selekcija piedāvā risinājumus nākotnes lauksaimniecības problēmām

Viens galvenajiem selekcijas uzdevumiem ir nodrošināt lauksaimniekiem atbildes uz klimata pārmaiņu izaicinājumiem.

INFORMĀCIJAS PIEPRASĪJUMS 2021

5200 Informācijas pieprasījumi šodien devās ceļā pie Latvijas lauksaimniekiem. Šogad pēc 13 šķirņu pārstāvju pilnvarojumiem informācija līdz 1.jūlijam jāsniedz par 214 šķirnēm.